Yeniden pazarlama iki ayrı şekilde yapılabilir.

Görüntülü Reklam Ağı ile

Dijital müşteriler zaman zaman tıklama ve web sitelerine ziyaret aldıklarından fakat bunların satışa dönüşmediğinden şikayet edebilir. Bu olağan bir sonuçtur çünkü müşterilerin büyük bir çoğunluğu bir web sitesini ilk defa ziyaret ettiklerinde alışveriş yapmak istemez. Fakat burada onların ürünlerinize ve servislerinize olan bu ilgisini önemsemek ve hedeflemek gelecek düşüncelerini değiştirmek için önemlidir.

Yeniden pazarlama satışlarınızı artırmak için çok güçlü ve bütçeniz için oldukça efektif bir dijital çözümdür. Yeniden pazarlama bir kullanıcı web sitenizi ziyaret ettiğinde ve bazı ürün veya hizmetlerinizi araştırdığında sayfayı terk etmesinden itibaren onu tekrar tekrar hedeflemenizi ve onu sayfanıza geri çağırmanızı sağlamaktadır. Bu sayede o kişinin araştırdığı ürünü veya hizmeti satın alma olasılığı artacaktır. Araştırmalar yeniden pazarlamanın satışları %35’ten fazla artırdığını göstermektedir.

Remarketing

Standart Yeniden Pazarlama: bir kullanıcının web sitenize olan ziyaretinden sonra web sitenizin, banner’ınızın veya animasyonunuzun o kişiye diğer web sitelerinde Görüntülü Reklam Ağı ile tekrar tekrar gösterilmesidir.

Dinamik Yeniden Pazarlama: Standart Yeniden Pazarlama’ya ek olarak kullanıcının kontrol ettiği ürün veya hizmetin kendisine tekrar tekrar gösterilmesidir. Her kullanıcı ve her ürün-hizmet için farklılık gösterdiği için oldukça etkilidir.

Video ile Yeniden Pazarlaması: Genelde YouTube için yapılır. Reklamlarınız YouTube videolarınızla veya kanalınızla etkileşime geçmiş kullanıcılara YouTube ve Görüntülü İçerik Ağı ile tekrar tekrar gösterilir.

Unutmayın, yeniden pazarlama satışlarınızı %35 oranında artıracaktır. Kurulumu deneyim isteyen bu reklam çeşidi dikkatli kullanılmalıdır. Örneğin, bir dayanıklı alet alındığında tekrar farklı modeller hedeflenmemeli fakat aksesuarları hedeflenmelidir.

AdWords Remarketing

Sosyal Medya ile

Tıpkı Görüntülü Reklam Ağı ve Google AdWords gibi sosyal medya yeniden pazarlaması da kampanyalarınızı güçlendirir. Unutmayın, yeniden pazarlama satışlarınızı %35 oranında artıracaktır.

Sosyal medya da ise kullanıcılar ziyaret bilgileri, lokasyon veya reklamınızı hali hazırda görüp görmemelerine göre yeniden hedeflenebilir. Yeniden pazarlama ve çeşitleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Görüntülü Reklam Ağı’nda Yeniden Pazarlama kısmını okuyabilirsiniz.

Diriliş Medya sizlere en etkili ve efektif yeniden pazarlama stratejilerini yaratır. Eğer yeniden pazarlama ile satışlarınızı artırmak istiyorsanız formumuzu doldurun ve Diriliş Medya'nın profesyonel yeniden pazarlama hizmetinden hemen yararlanın.

Tüm Diriliş Medya çalışanları Google sertifikalı, konusunda bilgili ve efektiftir. Sonuçlarımız oldukça ölçülebilirdir. Her hangi bir dilde kampanyanızı tasarlayabiliriz.