Gmail Sponsored Search (GSP) reklamları bir çeşit Gmail reklamıdır. Bu reklamlar Gmail kullanıcılarını hedeflemenizi sağlar. Bu reklamları Gmail içerisindeki “promosyonlar” sekmesinde görüntüleyebilirsiniz. Tıklandığında ise okuma panelinde görüntülenir.

GSP reklamları promosyon mesajı içerirler. Tıklandığında kullanıcıya HTML formatında 650x650 boyutunda fotoğrafla beraber asıl mesaj görüntülenir. Üç adet GSP reklam çeşidi bulunmaktadır.

Gmail Advertenties
  1. Gömülü video – Entegre video
  2. Visual Basic
  3. Başvuru formu

Hedefleme seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Alan Adı
  2. Anahtar Kelime
  3. İlgi alanları
  4. Ürün kategorileri
  5. E-mailing Listeleri
Gmail Advertenties

GSP reklamları ziyaretçinin tıklaması başına ücretlendirilir. Yani ücretlendirme sadece bir kullanıcının tıklaması sonucunda ana mesajın görüntülenmesinden sonra gerçekleşir. Sadece gösterim veya reklamın başka bir kullanıcıya iletilmesi durumunda asla ücretlendirilmezsiniz. Bir reklam açılana veya silinene dek, aynı kullanıcıya o reklam 30 gün içerisinde en çok 10 kez gösterilebilir.

Gmail Reklam Hizmeti için Bilgi ve Başvuru Formu

Size elimizden geldiğince hızlı ve detaylı bilgi vermeyi çok isteriz. Sizde mesajınızda ne yapmak istediğinizi, nerelerde yapmak istediğinizi, varsa web sitenizi, şu an reklam çalışması yapıp yapmadığınız gibi detayları lütfen yazınız.